Lubuskie Młodzieżą Silne

Zakończyliśmy przedsięwzięcie polegające na stworzeniu kącika relaksacyjno-terapeutycznego. Grupa wolontariuszy naszej szkoły wraz z opiekunem panią Małgorzatą Maciecką i pod czujnym okiem pani Moniki Kosidło stworzyli pracę dla "Domu Dziennego Pobytu Homini" w Świebodzinie. Chłopcy pod nadzorem pana Henryka Gotowskiego pracowali nad stworzeniem skrzyń relaksacyjnych. Wspólnymi siłami tworzyliśmy, malowaliśmy i taki jest efekt końcowy naszej pracy.

Czytaj więcej...

Podchody Patriotyczne

Klasa III SPDP 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciła "Podchodami Patriotycznymi". Podchody odbyły się w Nowej Wiosce. Były doskonałym przykładem i dowodem na to, że oprócz utrwalenia wiedzy, świetnej zabawy, wspaniale jest aktywnie spędzić wolny czas znowu w gronie kolegów.

Czytaj więcej...

Upcykling

Upcykling to forma powtórnego przetwarzania odpadów, produkowanych każdego dnia. Dzięki upcyklingowi powstają nowe produkty. My wykorzystaliśmy różnego rodzaju butelki plastikowe i stworzyliśmy z nich doniczki na kwiaty. Prawda, że fajnie wyszły?

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich. Wychowawczynie grupy 0 Przedszkola zaprosiły z tej okazji panią bibliotekarkę, która pokazała przedszkolakom największą i najmniejsze książki w bibliotece szkolnej.

Razem czytaliśmy książeczki (rymowanki zachęciły nas do wspólnej zabawy), śpiewaliśmy piosenki. Przedszkolaki pokazały książeczki, które mają w swojej Sali. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Już teraz możemy powiedzieć, że to nie było ostatnie spotkanie z książkami!

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 2021

Klasa III Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczciła Dzień Ziemi pod hasłem: "Nie moje śmieci, ale moja planeta", sprzątając teren ścieżki spacerowej przy jeziorze w Wilkowie. Smutny to był widok, ponieważ na zaledwie 200 metrowym odcinku ścieżki zebraliśmy aż 15 worków śmieci!!!

Czytaj więcej...

Dzień Patrona SOSW dr Lecha Wierusza

Najważniejsze święto Ośrodka to Dzień Patrona. Nasz Patron dr Lech Wierusz urodził się 18 kwietnia 1917 r. w Dolsku koło Śremu. Był wybitnym lekarzem, którego troska o zdrowie nad osobami niepełnosprawnymi, była nadrzędną wartością w Jego życiu. Swoją empatią, życzliwością, mądrością i doświadczeniem potrafił wskrzesić nadzieję wśród dzieci i młodzieży na szybki powrót do zdrowia. Swoim młodym pacjentom często powtarzał: „Wy możecie więcej, a nie mniej. Wam dano, a nie odebrano". Te słowa są do dzisiaj złotą sentencją osób, które były otoczone opieką przez dr Lecha Wierusza.

Uroczystości Święta Patrona Ośrodka weszły już na trwałe do tradycji naszej społeczności szkolnej. W tym roku obchody ze względu na obostrzenia epidemiologiczne przybrały skromniejszy charakter, ale również uroczysty. W dniach 15 - 16 kwietnia odbyły się w klasach I - III Szkoły Przysposabiającej do Pracy warsztaty kulinarne pod hasłem: „Jem zdrowo i kolorowo - kanapka z nowalijkami” oraz konkurs recytatorski: „Dbam o swoje zdrowie”. Ponadto zostały przeprowadzone zajęcia o życiu i działalności Naszego Patrona, podczas których wyświetlono prezentacje. Uczniowie rozwiązywali quizy, oraz wysłuchali pogadanek, jakie przygotowali dla nich nauczyciele. W piątek 16.04.2021 delegacje uczniów złożyły kwiaty i znicze na grobie dr Lecha Wierusza.

Czytaj więcej...