Termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Żaków 1 w Świebodzinie

Inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Nazwa zadania: Termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Żaków 1 w Świebodzinie
Wartość dofinansowania:    1.574.458,77 PLN
Całkowita wartość zadania: 1.852.304,43 PLN
Data dofinansowania zadania: marzec 2024 rok

W budynku szkolnym przy ul. Żaków 1 w Świebodzinie - gmina Świebodzin 66-200, nastąpi poprawa warunków i jakości kształcenia, poprawi się komfort i bezpieczeństwo prowadzonych zajęć poprzez docieplenie stropodachów, ścian zewnętrznych budynku wraz z robotami towarzyszącymi. Zakres robót obejmuje m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wymianę pozostałych drzwi i montaż daszków nad drzwiami, roboty murowe, murki ogniowe i tynki, przemurowanie kominów ponad dachem, wymiana instalacji odgromowej na dachach i na ścianach, docieplenie stropodachów, docieplenie ścian zewnętrznych, wymiana wejścia do pomieszczenia byłej kotłowni, wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, wymiana opasek przy budynku, pozostałe roboty.

 

Wielkanoc


Najserdeczniejsze życzenia zdrowych Świąt Wielkanocnych w spokojnej atmosferze domowego ciepła oraz pięknego czasu z bliskimi. 

Niech zbliżający się okres będzie pełen pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzy,

życzą Dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie
SOSW im. Lecha Wierusza
w Świebodzinie.

Przerwa świąteczna

Przerwa wielkanocna w szkole potrwa od czwartku 28 marca do wtorku 2 kwietnia. W tych dniach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. Uczniowie wrócą do nauki 3 kwietnia.

Internat po przerwie będzie czynny od środy, 3 kwietnia, od godziny 6:00.

Termomodernizacja rozpoczęta!

Rozpoczęto termomodernizację szkoły!

Ruszyły prace związane z termomodernizacją budynku. Zakres prac będzie obejmował m. in. docieplenie stropodachów i ścian zewnętrznych budynku. Dzięki tej inwestycji szkoła zyska nie tylko zupełnie nowy wygląd, ale przede wszystkim prace remontowe przyczynią się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.

W pierwszym etapie remontu prace będą wykonywane od frontu budynku. Na czas prowadzonych prac wejście do szkoły możliwe jest tylko od strony parkingu. Za utrudnienia przepraszamy.

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz pracownikom szkoły obszar remontowy został wyłączony i zabezpieczony, wprowadzono szczegółowe rozwiązania organizacyjne. Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem nr 58/2023/2024 dyrektora SOSW z dnia 15.03.2024 r. w sprawie: Zapewnienia bezpieczeństwa podczas robót budowlanych przy realizacji inwestycji "Termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Lecha Wierusza w Świebodzinie”.

Zarządzenie Dyrektora SOSW nr 58/2023/2024

 

Ferie zimowe

Ferie zimowe w województwie lubuskim trwają od 12 do 25 lutego 2024 r.

 

Cyberprzemoc – bezpieczeństwo w sieci

6 lutego 2024 r. obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu w auli Ośrodka odbył się miting profilaktyczny pt. „Cyberprzemoc – bezpieczeństwo w sieci”, z udziałem zaproszonych policjantów z KPP w Świebodzinie – Pana Łukasza Celińskiego i Pani Agaty Żak.

W mitingu udział wzięli uczniowie klas: IV-V, VI-VII, VIII, VIIIZ szkoły podstawowej, IA, IB, IIA, IIIA szkoły branżowej oraz II-IIIB, I-IIIC szkoły przysposabiającej do pracy. Podczas spotkania psycholodzy i pedagodzy wraz z funkcjonariuszami policji omawiali zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu, takie jak cyberprzemoc, seksting, hejt, grooming, fomo. Ponadto poruszono kwestie właściwych i bezpiecznych zachowań w sieci oraz konsekwencjach wynikających z popełniania przestępstwa w sieci. Wydarzenie miało na celu podniesienie wiadomości uczniów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz promowanie odpowiedzialnego zachowania online.

Czytaj więcej...