Jeżeli dziecko przebywające w szkole zgłasza złe samopoczucie nauczyciel wykonuje telefon do pielęgniarki szkolnej.
Pielęgniarka szkolna dokonuje wstępnej kwalifikacji (mierzy temperaturę, przeprowadza wywiad czy dziecko ma kaszel, duszności, czy odczuwa zapachy).
Jeżeli uczeń wykazuje w/w objawy (odpowiednio zabezpieczony) zostaje odprowadzony do wyodrębnionego pomieszczenia "izolatorium".
Pielęgniarka szkolna odpowiednio zabezpieczona pozostaje z dzieckiem utrzymując min. 2 m odległości do czasu odebrania dziecka.
W tym czasie nauczyciel powiadamia dyrektora szkoły o zaistniałej sytuacji.
Dyrektor powiadamia rodziców w razie złego stanu zdrowia dzwoni pod numer 112 i powiadamia PSSE.
W każdym innym przypadku rodzice po odebraniu dziecka ze szkoły są zobowiązani do wykonania konsultacji lekarskiej i poinformowania szkoły o ustaleniach.
PROCEDURY PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW w SOSW im. Lecha Wierusza w Świebodzinie na podstawie
„Wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów CKE”
Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną.
Zdający, nauczyciel i każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu, nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych lub sama jest objęta kwarantanną.
Rodzic (opiekun) nie może wejść z uczniem na teren szkoły.
Zdający nie powinien wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy w tym książek, telefonów kom., maskotek itp.
Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów, zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych.
Szkoła nie zapewnia wody pitnej, na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
Czekając na wejście do szkoły lub sali egzaminacyjnej zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
Podczas puszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (odstęp 1,5 m).
Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali (w trakcie egzaminu) ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos kiedy:
podchodzi do niego nauczyciel aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
wychodzi do toalety,
podchodzi do niego egzaminator aby ocenić rezultat pośredni (cz praktyczna EZ),
kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
Zdający , jak i członkowie ZN mogą – jeśli uznają to za właściwe – mieć zakryte ust i nos podczas trwania egzaminu.
Zdający będzie miał zapewnioną szafkę w której będzie mógł zostawić rzeczy osobiste.
Po zakończonym egzaminie należy pojedynczo opuszczać teren szkoły, unikać gromadzenia się w większych grupach.
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Lecha Wierusza w Świebodzinie na podstawie § 18 ust. 2 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003r. Nr 3, poz. 69 ) zarządza, za zgodą organu prowadzącego, ograniczenie funkcjonowania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Lecha Wierusza w Świebodzinie w okresie od 26 marca 2020r. do dnia 10 kwietnia 2020r. Okres ograniczenia funkcjonowania może ulec przedłużeniu. Ograniczenie funkcjonowania Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Lecha Wierusza w Świebodzinie polega na zawieszeniu prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej oraz rewalidacyjnej w siedzibie ośrodka.
Pedagodzy i Psycholodzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Lecha Wierusza w Świebodzinie są do dyspozycji uczniów i ich rodziców, opiekunów.
Oferujemy pomoc poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 684755118 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00.