Biblioteka

Materiały dla rodziców
Pomysły na ciekawe zajęcia plastyczne dla dzieci (materiały pobrane ze strony internetowej "Поделки с детьми"):
 

Dla uczniów
W wolnych chwilach zachęcam do przeczytania nowej „Bajki o dwóch krukach” Piotra Łaszkiewicza lub do wspólnej gry w karty. Ciekawa jestem, którą wybierzecie z przewodnika po grach karcianych dla dzieci?

https://ebookpoint.pl/ksiazki/bajka-o-dwoch-krukach-piotr-laszkiewicz,s_00gc.htm

https://woblink.com/ebook/gry-karciane-dla-dzieci-przewodnik-po-grach-karcianych-dla-dzieci--29992

 

Dla uczniów/rodziców
Zachęcam rodziców do zaglądania na następujące strony internetowe – można tam pobrać nieodpłatnie ciekawe ebooki i książki w formacie pdf (można je samemu wydrukować):

https://woblink.com/katalog/ebooki,ksiazki/pdf/darmowe

https://ebookpoint.pl/kategorie/dla-dzieci?select=1&sort=3&formaty=&ceny=0-5&wydawca=&jezyk=

https://woblink.com/ebook/wesele-stanislaw-wyspianski-31967

 

 

Sytuacja zmusza nas wszystkich do określonych zachowań. Nie zawsze wiemy ,co można robić, a czego nie. Poniżej przesyłam link do filmiku pt. Czego NIE robić gdy ZAMKNĄ SZKOŁĘ

https://www.youtube.com/watch?v=9uDFN2ScS0o


Wszystkie biblioteki są zamknięte, więc uczniowie muszą sami sobie radzić w znalezieniu lektur w bibliotekach internetowych. Poniżej przesyłam Wam link do filmu, z którego dowiecie się, jak korzystać z zasobów bibliotek internetowych:

http://portal.scholaris.pl/zasob/106747?bid=0&iid=&query=biblioteka&api=


Możecie obejrzeć króciutki film samouczek: jak korzystać ze zbiorów serwisu Biblioteki Narodowej Polona ( tu materiały papierowe):

http://portal.scholaris.pl/zasob/106746?bid=0&iid=&query=%22ksi%C4%85%C5%BCki+papierowe%22&api=

 

Potrzebne Wam lektury możecie znaleźć nieodpłatnie na następujących stronach internetowych:

www.lektury.gov.pl

www.wolnelektury.pl (książki, wiersze, obrazy, audiobooki)

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i całkowicie darmowa. W jej zbiorach znajduje się 1711 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

 

Wszystkich nauczycieli zachęcam do zajrzenia na portal stworzony dla nauczycieli Scholaris i do zapoznania się z materiałami liczonymi w tysiącach.

http://portal.scholaris.pl/resources/zasoby?bid=0&iid=&rset=0&externals=1&sorts=created_at&api=&page=1

Scholaris to portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami. Portal ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu ciekawych, często interaktywnych zajęć poprzez dostarczenie im gotowych i sprawdzonych materiałów edukacyjnych. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Scholaris jest skierowany do nauczycieli wszystkich etapów edukacji (od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych), ale także do uczniów, którzy w ciekawy i nowoczesny sposób chcą pogłębiać swoją wiedzę. Obecnie portal zawiera prawie 28 tysięcy interaktywnych materiałów, pomocnych w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów lekcyjnych, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy etc. Oferuje zasoby dostosowane do różnych potrzeb dzieci i młodzieży, w tym także zasoby pomocne w edukacji 3, 4, 5 i 6-latków.

Scholaris to projekt realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III, Działanie 3.3, Poddziałanie 3.3.3, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Scholaris jest także częścią rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - Cyfrowa szkoła.

 

Dla nauczycieli - linki

https://epnp.pl/publikacje/nauki_spoleczne - tam szukamy w kategorii nauk społecznych psychologii i pedagogiki ; niektóre publikacje są płatne, inne można pobrać nieodpłatnie, np. ebooki:

Dla nauczycieli – doskonalenie zawodowe:

https://epnp.pl/ebook/A05958_edukacja_przedszkolna

https://epnp.pl/ebook/A05371_problematyka_niepelnosprawnosci

https://epnp.pl/ebook/A08032_teatroterapia

https://epnp.pl/ebook/A08033_arteterapia

https://epnp.pl/ebook/A08034_edukacja_artystyczna

https://epnp.pl/ebook/A05954_nauczyciele

https://epnp.pl/ebook/nowoczesne_ksztalcenie_z_wykorzystaniem_technik_multimedialnych_mozliwosci_i_przyklady

https://epnp.pl/ebook/rozwoj_poprzez_terapie_interdyscyplinarne_aspekty_pedagogiki_leczniczej


Dla dorosłych/nauczycieli (w chwili wolnej :)) proponuję:

https://woblink.com/ebook/magiczny-wieczor-agnieszka-krawczyk-41178

https://woblink.com/ebook/gianca-jacek-lukawski-31530